Κυριακή 24 Ιανουαρίου 2010

ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΙΛΚΙΣ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Κυριακή, 24 Ιανουάριος 2010 21:39

Μεγάλη νίκη πέτυχε το απόγευμα της Κυριακής η ομάδα μπάσκετ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ, η οποία επικράτησε στο Κιλκίς του τοπικού Αετού με 73-72. Οι Βεροιώτες, παρότι ήταν πίσω στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έκαναν τη μεγάλη ανατροπή στην εκπνοή και πήραν τους πολύτιμους βαθμούς της νίκης.

Αγωνιστικά, οι γηπεδούχοι ηλεγξαν το ματς στο πρώτο ημίχρονο και εκμεταλεύτηκαν το άσχημο διάστημα του ΦΙΛΙΠΠΟΥ στο τέλος του πρώτου μέρους, παίρνοντας διαφορά δέκα πόντων. Στην επανάληψη οι «ερυθρόλευκοι» ανέβασαν την απόδοσή τους , με τον Τσακίρη να πετυχαίνει το νικητήριο καλάθι στην εκπνοή του παιχνιδιού.

ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κυριακού): Κουπαράνης 11 (3), Μποχωρίδης 12 (2), Ημερίδης 14 (2), Σερέτης 6 (2), Σιδηρόπουλος 2, Κωτούλας 3, Σιώμος 4, Παπαδόπουλος, Τσελέκης 3, Σέτος 17 (2), Πατσούρης.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας-Μπλατσιώτης): Μπαταούλας 8 (1), Καμπάνης, Τσακίρης 13, Μαυρίδης Β.17 (2), Κοτσάμπασης, Ιωσιφίδης 25 (2), Λαμπορόπουλος 4, Χατζηκυριακίδης 4, Μαυρίδης Α. 2.