Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012

ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΤΟ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΧΑΣΕ Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ

Σημαντική νίκη στο Άργος Ορεστικό πέτυχε σήμερα ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν δύσκολα αλλά δίκαια της τοπικής ομάδας με σκορ 78-71 και συνεχίζουν να βρίσκονται μια ανάσα από την πρωτοπόρο Μεταμόρφωση Βόλου.

Αγωνιστικά, οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στο πρώτο ημίχρονο, με τη λήξη του οποίου προηγήθηκαν με τρεις πόντους (41-38). Στην επανάληψη οι Βεροιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους και με πρωταγωνιστές τους Προδρόμου, Κοτσάμπαση και Τριχόπουλο, έφτασαν στην κατάκτηση της πολύτιμης νίκης.

Δεκάλεπτα: 19-14, 41-38, 55-58, 71-78

Διαιτητές: Ζαγορίδης-Τσιρτσιμάλης

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Σιδέρης, Καρατζάς 10 (1), Καραμήτσος 19 (3), Μίχος 10, Παντελίδης 5 (1), Πανταζής 2, Μιχαηλίδης 9 (3), Τσουμάνας 2, Κόττας 15 (2).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας): Κοθράς 13, Τριχόπουλος 15 (1), Ιωσηφίδης 1, Προδρόμου 17 (2), Παπαπέτρου 3 (1), Τσακίρης 11, Κοτσάμπασης 16 (2), Κόγιας, Κασαμπαλής 2.

Βαριά ήττα του ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Βαριά εντός έδρας ήττα γνώρισε ο ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ, ο οποίος έχασε με σκορ 86-50 από τη δυνατή ομάδα του Κολεγίου Ανατόλια.

Δεκάλεπτα: 13-22, 27-43, 37-67, 50-86

Διαιτητές: Πιτσίλκας Β.-Παργιαννόπουλος

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ (Παπαδόπουλος): Πλωμαρίτης, Τσάτσας, Πουρλιοτόπουλος 7 (1), Στάθης 3, Αβραμίδης , Χύτας 18(1), Νικολόπουλος 12(2), Καρκάρας 10 (1).

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Τσούρμας): Βασιλείου 20(4), Παυλέας 8, Μόσχου 13(2), Χατζατούροφ 9 (1), Κοϊμτζόγλου 12 (2), Μουτσιαράς 6, Τσάτσιος 4, Μπρόζος, Βεργίνης 9, Χατζίδης 2, Βλαχοδήμος 3 (1).