Τρίτη 4 Σεπτεμβρίου 2012

EXAΣΕ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

Ένα ωραίο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Μακροχωρίου, όπου η τοπική ομάδα παίζοντας χωρίς πολλά βασικά της στελέχη, κατάφερε να πάρει την πρόκριση, αφού επικράτησε με 2-1 του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Μελίκης.

Το πρώτο ημίχρονο, το οποίο έληξε 0-0, ανήκει στη φιλοξενούμενη ομάδα, η οποία ήταν καλύτερη, δείχνοντας πιο έτοιμη, όμως δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, προηγήθηκαν στο 68’ με κεφαλιά του Ξαγοράρη και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 77’ με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Βούλγαρη. Οι Μελικιώτες κατάφεραν να μειώσουν στο 81’ με τον Παπάζογλου.

Καλή η διαιτησία του Καραντώνη (Γιάντσης-Παυλίδης).

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ: Σταματέλος, Καλούδης, Βοργιατζίδης, Σαλεπής, Βελίνης, Συμεωνίδης Θ., Σαρηγιαννίδης,  Ξαγοράρης, Μπάκανος, Βούλγαρης (79’ Αντωνίου), Φέιμ (62’ Συμεωνίδης Γ.).

ΜΕΛΙΚΗ: Κωτσιόπουλος, Καραγκιοζόπουλος, Αράπος, Τενεκετζί, Ντάμτσιος, Τεγούσης, Ρίσου (85’ Τσάκαλος), Μελιόπουλος, Κακαγιάννης, Λουμάνι (77’ Παπάζογλου), Πιτσιάβας (71’ Ανδρίτσος).