Τρίτη 8 Απριλίου 2008

ΤΑ ΠΛΕΙ-ΟΦ ΤΗΣ Α΄ ΑΝΔΡΩΝ

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ ΚΑΙ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Το Σάββατο 5-4-2008 ξεκίνησαν τα πλέι-οφ της πρώτης τετράδας του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας Ανδρών της ΕΚΑΣΚΕΜ.

Τα αποτελέσματα ήταν Πιερικός- ΓΑΣ Μελίκης 92-52 και ΓΑΣ Αλεξάνδρειας 67-57.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 92-52

Τα πολλά νεύρα και η εκνευριστική ευστοχία των παικτών του Πιερικού ήταν οι δυο σοβαροί λόγοι που οδήγησαν τον ΓΑΣ Μελίκης στην ήττα με τόσο μεγάλη διαφορά.

Πρώτος σκόρερ του ΓΑΣ ήταν ο Σωτήρης Ντόβας με 18 πόντους και 1 τρίποντο. Τον αγώνα διαιτήτευσαν 0 Μητώνας Φιώργος με τον Πλούταρχο Ελευθεριάδη.

Τα δεκάλεπτα 27-15, 45-27 (ημ) 64-37, 92-52 (τελικό)

Το επόμενο παιχνίδι θα γίνει το Σάββατο 12-4- στο κλειστό γήπεδο της Μελίκης όπου ο ΓΑΣ Μελίκης θα προσπαθήσει να ισοφαρίσει ώστε να ελπίζει στο τρίτο παιχνίδι που θα γίνει στην Κατερίνη την μεγάλη ανατροπή.

ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ (Ασλανίδης Δάνης) Τρικαλιώτης Κ 4,Παραπούρας Φ 6, Νικολαϊδης Θ, Πάππου Γ 4,Ντόβας Σ18, Στάκταρης Δ 4, Λέφας Γ 8, Πουλασουχίδης Γ ,Σαμψωνίδης Κ 4, Ντόγκας Ευαγγ, Ρογγότης Ευαγγ. 4, Καραγκιοζόπουλος Δ.

ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ (τμήμα εφήβων)

ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 85-81

Στην Γουμένισσα έγινε την Κυριακή 6-4-2008 ο τελευταίος αγώνας της τελικής φάσης για την ομάδα των εφήβων του ΓΑΣ Μελίκης .Έγινε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι με τους γηπεδούχους να έχουν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκαν με 52-24 και τον φιλοξενούμενο ΓΑΣ να κυριαρχεί πλήρως στο δεύτερο καθώς , παίζοντας φοβερή άμυνα κατάφερε ένα λεπτό πριν τη λήξη του αγώνα να ισοφαρίσει με 81-81???. Πρώτος σκόρερ του ΓΑΣ αλλά και καλύτερος παίκτης του αγώνα ο Ντόβας Σωτήρης με 66 πόντους?????

Η εμφάνιση αυτή των νεαρών παικτών του ΓΑΣ έδειξε πόσο καλή δουλειά γίνεται στο σύλλογο και πως υπάρχει όχι μόνο παρόν αλλά και μέλλον.