Δευτέρα 23 Φεβρουαρίου 2009

ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ

ΣΚΥΔΡΑΪΚΟΣ - ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 68-49

Στο τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΜ ,στην κανονική περίοδο, ο ΓΑΣ Μελίκης έχασε απο τον Σκυδραϊκό με 68-49 ημ32-34.

Στις τελευταίες αγωνιστικές είναι γεγονός ότι η απόδοση της ομάδας του ΓΑΣ ,στο β΄ημίχρονο κυρίως , ήταν μετριότατη. Βασική αιτία η μή παρουσία των παικτών στις προπονήσεις.Αυτό συνέβη στην Αξιούπολη,στη Μελίκη με τον Βατανιακόκαι τέλος στη Σκύδρα με τον Σκυδραϊκό όπου ενώ η ομάδα στο πρώτο ημίχρονο είχε καλή απόδοση και προηγούνταν , στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση έπεφτε κατακόρυφα με αποτέλεσμα να έρχεται η ήττα.

Αξίζει εδώ να αναφέρουμε ότι η κανονική περίοδος του πρωταθλήματος τελειώνει την επόμενη αγωνιστική όμως η ομάδα του ΓΑΣ έχει το ρεπό της.Έτσι τελείωσε προς το παρόν τις υποχρεώσεις της μέχρι την έναρξη των πλέι οφ.

Ηομάδα του ΓΑΣ Μελίκης στους 20 αγώνες της κανονικής διάρκειας σημείωσε 11 νίκες, 9 ήττες και έχει 31 βαθμούς. Βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας και περιμένει τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής για να δεί σε ποιά θέση τελικά θα τερματίσει.

Στον αγώνα τώρα της Σκύδρας ,όπως προαναφέραμε , ο ΓΑΣ στάθηκε πολύ καλά μόνο στο πρώτο ημίχρονο . Πρώτος σκόρερ του ΓΑΣ και καλύτερος παίκτης ήταν ο Λέφας με 19 πόντους.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι κύριοι Ελευθεριάδης Πλούταρχος και Παπαγεωργίου Ηλίας.

ΓΑΣ Μελίκης( Ασλανίδης): Σιστάκος 11, Στάκταρης 10, Λέφας 19, Θεοδωρίδης 5, Τζουνόπουλος 2, Μανίκας 2, Ντόγκας, Πιτσάβας, Ντόβας, Γκόγκας, Γιαννόπουλος.

ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Για την Α2 κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας και τον πρώτο όμιλο , στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής ο Φίλιππος Μελίκης κέρδισε στην έδρα του την ομάδα του Παλαιοχωρίου με 4-1.Στο πρώτο ημίχρονο ο Φίλιππος ήταν καλύτερος,έχασε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να εκμεταλευθεί μόνο τη μία απο αυτές στο 45 πετυχαίνοντας το 1-0 με το Νικο Χατζηθεοδώρου.Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε να έχει καλή απόδοση και κατάφερε να σημειώσει άλλα 3 γκολ , στο 65΄με τον Τσαπράνη το2-0,στο 70΄με τον Χατζηθεοδώρου Νίκο το 3-0 και στο 87΄μετον ίδιο ποδοσφαιριστή το4-1. Είχε μειώσει στο 79΄το Παλαιοχώρι σε 3-1 με τον Τσερέκα.
Επόμενη αγωνιστική Φίλιππος Μελίκης -Πλατύ
Η ομάδα του Αχιλλέα Νεοκάστρου είχε ρεπό.
Στη βαθμολογία ο Φίλιππος βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 55 βαθμούς και οΑχιλλέας Νεοκάστρου στην 12η με 15.