9.ΚΑΡΥΩΤΙΣΣΑ 6-8
10.ΛΙΤΟΧΩΡΟ 6-7
11.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΣΠΡΟΥ 6-6

Γ Α Σ Μ Ε Λ Ι Κ Η Σ - ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 65-68

Ο ΓΑΣ Μελίκης παρά τα προβλήματα που είχε κοίταξε στα μάτια τον αντίπαλό του ,κατάφερε να προηγείται στο ημίχρονο με διαφορά 5 πόντων αλλά στο τέλος έχασε στις λεπτομέρειες.
Αξιοσημείωτο του παιχνιδιού ήταν τα 11!!!!!!!!!!!! τρίποντα , ναι καλά διαβάσατε 11 τρίποντα που πέτυχε ο αειθαλής ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΚΤΑΡΗΣ. Ένα ρεκόρ που δύσκολα πιστεύω θα σπάσει στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΚΕΜ.
Σε έναν ακόμη αγώνα η ομάδα του ΓΑΣ έχει παράπονα απο τη διαιτησία.Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι κύριοι Παπαπέτρου Πέτρος και Γιαμούζης Αριστοτέλης.
Καλύτερη απόδοση για την ομάδα του ΓΑΣ είχαν ο Στάκταρης και ο Καραγκιοζόπουλος.
Το επόμενο Σάββατο 15/11/2008 ο ΓΑΣ φιλοξενεί την ομάδα της Αξιούπολης.
ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: (Δάνης Ασλανίδης )Σιστάκος 2, Καραγκιοζόπουλος 20, Στάκταρης 33, Ντόγκας, Πέλλας 5, Παπαδόπουλος 4,Θεοδωρίδης, Πιτσάβας, Νικολαϊδης, Ρογγότης, Μανίκας, Χ/Βασιλείου1.

ΝΕΑ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ
--------------------------------------
Για την Α2 κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας και τον Α΄όμιλο ο Φιλιππος Μελίκης κέρδισε την ομάδα της Συκιάς με 3-1 και ο Αχιλλέας Νεοκάστρου νίκησε μέσα στην Πρασινάδα με το ίδιο σκορ 3-1.
Για την ομάδα του Φιλίππου σκόραραν ο Χατζηθεοδώρου στο 5΄,ο Σαρόγλου στο 20΄, και ο Αμπροικίδης στο 75΄.
Στη βαθμολογία ο Φίλιππος βρίσκεται στη 2η θέση με 24 βαθμούς και ο Αχιλλέας Νεοκάστρου στη 10η με 10 βαθμούς.
Η επόμενη αγωνιστική Τριπόταμος- Φίλιππος και Αχιλλέας Νεοκάστρου -Καψόχωρα.